Referendumi i Serbisë në Kosovë, QUINT-i takon Osmanin, Konjufcën dhe Kurtin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me kryeparlamentarin, Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti sot do të presin në takim përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it.

Telegrafi mëson se takimi do të zhvillohet në ora 12:00.

Në këtë takim do të marrin pjesë përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it dhe Bashkimit Evropian në Kosovë.