Kanye West rindez luftën me Kim Kardashian për kujdestarinë e katër fëmijëve të tyre në këngën e fundit

Kanye West u ankua për statusin e tij si bashkë-prind i katër fëmijëve të tij me ish-gruan Kim Kardashian në këngën e tij të fundit, “New Love”, e cila u publikua të enjten mbrëma (26 maj).

Kënga, me vokal nga i ndjeri XXXTentacion, përmban Ye, 44 vjeç, duke shprehur pakënaqësinë e tij me orarin e kujdestarisë së tij.

Muzikanti duket gjithashtu i pikëlluar për faktin që fëmijët e tij nuk janë me të përgjithmonë: ‘Kur i marr, ndihem sikur i kanë marrë borxh/Kur duhet t’i kthej, skanoj si barkod, shkruan DailyMail.

West, i cili ndan North, Saint, Chicago dhe Psalm, vazhdon të ankohet edhe për veshjet e fëmijëve të tyre duke iu referuar edhe Nikes për një mosmarrëveshje financiare.

Në këngë, e cila diskuton luftën për të mbajtur gjallë dashurinë në një marrëdhënie, West duket se ankohet se fëmijët nuk mund ta shohin atë edhe nëse duan.

‘Unë shoh vetëm tre fëmijë, kush po shikon’ Çikago?’ ai pyet veten për vajzën e tij më të vogël.

Ka fundi i këngës Kanye thotë se fëmijët e tij mund ta kontaktojnë gjithmonë, pasi ai ua lë dritën ndezur.

Kënga vjen pasi Kim u përpoq të korrigjohej me familjen e saj për mënyrën se si Kanye i kishte ‘trajtuar’ gjatë viteve në episodin e fundit të “The Kardashians”.

Kim ndau keqardhjen e saj për mënyrën se si ishte sjellë reperi super-yll në vitet e fundit teksa foli me Khloe, Kendall, Kourtney, Travis Barker dhe nënën Kris Jenner, së bashku me të dashurin e saj Corey Gamble, gjatë darkës.

Gjatë bisedës, Kim dhe Kris  morën të njëjtin mesazh duke zbuluar se Kanye po përgatitej të publikonte një këngë të re.

“Kjo do të thotë se ai po flet për mua dhe ndoshta po thotë çfarëdo qoftë”, u shpjegoi Kim familjes së saj.

Kim u zotua se nuk do të ‘përkulej’ kurrë në nivelin e ish-it të saj dhe sugjeroi që Kanye ‘gjithmonë’ e kishte trajtuar keq familjen e saj, duke lënë të kuptohet se çështjet i paraprinë betejës së tij me çrregullimin bipolar dhe ndarjen e tyre.

“Unë e mbrojta atë për kaq shumë kohë, por thashë se nuk do ta lejoj kurrë që kjo t’ju ndodhë më ju. Gjithçka që mund të bëj është të kontrolloj se si reagoj ndaj diçkaje. Unë nuk mund të kontrolloj se si ai më trajton mua ose, e dini, se si ju trajton gjithmonë juve”, tha Kim.

Kardashian paraqiti kërkesë për divorc nga West në shkurt të 2021 pas më shumë se gjashtë vitesh martesë. Ajo është në lidhje me komedianin Pete Davidson, 28 vjeç, që nga vjeshta e kaluar.

Ndërkohë avokatja e West, Samantha Spector ka paraqitur dokumentet për t’u tërhequr nga rasti i divorcit të reperit nga Kim.

Spector përmendi një ndarje të papajtueshme me reperin, raportoi The Blast, duke cituar dokumentet e gjykatës.

Një avokat nga Pensilvania (i cili nuk është avokat divorci) do të përfaqësojë artistin fitues të Grammy-së në ndarjen e tij nga Kardashian sipas medias.

Spector, e cila më parë ka përfaqësuar të famshëm si Amber Heard dhe ish-gruaja e Dr. Dre, Nicole Young, u punësua nga West në fillim të këtij viti mes ndarjes së tij të ashpër me yllin televiziv.