Kendall Jenner merr vëmendje me figurën e saj të tonifikuar teksa del për një takim pune në Los Angeles

Ajo njihet për paraqitjen e fizikut të saj mbresëlënës në fotosete të ndryshme promovuese dhe në rrjetet sociale.

Dhe të martën, Kendall Jenner zgjodhi një veshje që përqafonte trupin e saj dhe i nxirrte në pah formën e saj të tonifikuar ndërsa mbërrinte në një takim pune në Los Angeles, transmeton lajmi.net.

Personaliteti 26-vjeçar i rrjeteve sociale u pa duke marrë një telefonatë dhe duke u shoqëruar nga një truproje, ndërsa përgatitej të merrej me angazhimet e saj profesionale.

Jenner u pa e veshur me një pulovër të zezë gjysmë të prerë me zinxhir që ekspozonte një pjesë të vogël të barkut të saj të tonifikuar gjatë daljes.

Figura e televizionit të realitetit kishte gjithashtu një palë dollakë atletike të përqafuara që përputheshin fort me ijet e saj të lakuara.

Modelja kontraston tonin mbizotërues të veshjeve të saj me një sërë çorape të bardha dhe një palë këpucë vrapimi në ngjyrë të dyfishtë Nike.

Ajo ka aksesuar me një palë syze dielli të holla elegant dhe ka veshur një çantë kryq që përputhej me pulovrën e saj.

Flokët brune tipike të Jenner-it ishin të lidhura fort kur ajo doli jashtë.

Fuqia e mediave sociale kishte një maskë të bardhë të fytyrës për të zvogëluar shanset e saj për t’u prekur nga COVID-19 gjatë daljes së saj.

Interesat e biznesit të modeles janë diversifikuar gjithnjë e më shumë gjatë viteve të fundit, pasi ajo është degëzuar nga industria e modës në fusha të tjera.

Figura mediatike kohët e fundit lansoi markën e saj të pijeve, 818 Tequila.